Dienvidkurzeme ir bagāta ne tikai ar dabu, bet arīdzan ar dažādiem apskatāmiem objektiem! Ja ir radusies vēlme pēc ekskursijas, piedāvājam apskatīt dažādas interesantas vietas netālu no brīvdienu mājas “Gailišķes”. Par plašāku informāciju aicinām sazināties ar mums – mēs palīdzēsim Jums izveidot interesantu tūrisma maršrutu!

Ruņa ~150 m attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Ruņas upi

  Ruņa ir upe Latvijā, Apšes labā krasta pieteka. Viena no straujākajām Latvijas upēm — tās kritums ir 117 m jeb 3,8 m/km. Upe ļoti līkumaina, tek pa mazskartu kanjonveidīgu ieleju, kurā sastopamas platlapju un skujkoku audzes. Tek cauri Ruņupes ielejas dabas liegumam.

Vaiņodes muzejs ~10 km attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Vaiņodes muzeju

  Vaiņodes novada muzeju paši vaiņodnieki sākuši veidot 2006. gadā. Muzejs atrodas vēsturiskajā bijušās Vaiņodes stacijas ēkā Brīvības ielā 2a- pašā miestiņa centrā. Pateicoties novada vadības sapratnei un vaiņodnieku atbalstam, muzejs no pārdrošas ieceres pārtapis par Liepājas rajonā un visā Kurzemē populāru tūristu apmeklējumu vietu. Visai drīz muzeja telpās atvērsies ilgi gaidītais Tūrisma informācijas birojs, paverot Vaiņodes apmeklētājiem jaunas izziņas iespējas.

Lielbātas avots ~ 14 km attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Lielbātas avotu

  Lielbātas avots ir lielākais Latvijas dzidravots. Tas atrodas netālu no vēsturiskās Vaiņodes jeb Lielbātas pils Rietumkurzemes augstienē sakoptā un ekoloģiski tīrā vidē. Lielbātas dzidravots tek no rietumiem uz austrumiem pretī saulei, tāpēc jau izsenis tiek uzskatīts par maģisku, pat svētu, kam piemīt dziednieciskas spējas. Tas ir brīvi pieejams, un ikvienam ir iespēja nogaršot tā ūdeni.

Embūtes Senleja ~21 km attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Embūtes Senleju

  Viena no skaistākajām, interesantākajām un noslēpumainākajām Kurzemes vietām. Ieejas vārtus Embūtes senlejā simbolizē stilizēts zobens un vairogs abās ceļa pusēs, radot mītisku un cienījamu noskaņu. Par Embūtes apkārtnes vēsturi stāsta daudzas teikas un leģendas. Viena no pazīstamākajām ir romantiskā teika par kuršu vadoņa Induļa un vācu komtura meitas Ārijas mīlestību. Vietā, kur viņi pirmoreiz tikušies, atrodas Ārijas un Induļa ozoli. Embūtes pauguraine ir viena no pirmajām vietām Latvijā, kur sāka atkāpties ledājs. Līdz kristietības ieviešanai te bijusi nozīmīga Kurzemes svētvieta. To sekmējis paugurainais apvidus ar augstāko pauguru Kurzemē – Krīvu kalnu, daudzie avoti, gravas, kas kopumā šo vietu padarīja īpašu. Senlejas centrālajā daļā paceļas Kuršu jeb Induļa pilskalns. Domājams, ka tur atradusies kuršu koka pils.

Embūtes tūrisma centrs ~ 21 km attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Embūtes tūrisma centru

  Sākot ar 2007. gadu Embūtes tūrisma centrā ir iespējams apmeklēt ekspozīciju zāli un iepazīties ar Embūtes dabas parka vērtībām un apkārtnes kultūrvēsturi, saņemt gida pakalpojumus, iepirkties suvenīru veikaliņā, iegādāties vajadzīgos informācijas materiālus. Kā arī piedāvājam naktsmītnes.

Meža parks “Priediens” ~ 33 km attālumā
maa
 • +Skatīt informāciju par Meža parku Priediens

  Meža parks blakus Kalētiem, kas bagāts ar dažādu sugu priedēm, ozoliem, dižskābaržiem. Parku caurvij dabas takas, kuru galvenā satikšanās vieta ir “Dabas klase”. Dabas objekti “Astoņas māsiņas”, “Dižpriede”, “Dižskābardis” ir skaistākās “Priediena” pieturas vietas. Šī ir brīnišķīga pastaigu un atpūtas vieta ģimenēm ar bērniem.